Adım Adım Instagram Video İndirme Nasıl Yapılır

Instagram dünyanın en popüler sosyal medya platformlarından biri olarak yerini sağlamlaştırmaya devam ederken, hala bazı özelliklerini tam olarak keşfetmiş değiliz. Örneğin cevabı en çok merak edilen ve sürekli sorulan sorulan başında gelen Instagram’dan nasıl video indirilir sorusu. Hatta bir çoğumuz instagram videolarının indirilebilir olduğunu ya da bu videoları indirmek için herhangi bir yöntem olduğundan bile emin değiliz. Daha önceki yazılarımızda instagram dm videolarını indirme ve kaydetme yöntemlerinden bahsetmiştik. Bu yazımızda ise instagram video indirme uygulaması dahil hangi yöntemlerle online olarak video indirilebilir adım adım açıklayacağız.

Instagram’dan video indirebilir miyim?

Video,  zaman içinde fotoğrafları geride bırakan bir kayıt türü haline geldi. Videolar şimdilik fotoğraflardan çok daha popüler. Bu popülerlik, tüm paylaşılan platformlardan fotoğraf ve video indirme ve depolama imkanına da izin verdi. Facebook’ta olduğu gibi, Youtube’da da Instagram’da video indirebilirsiniz. Telefon, marka modeline göre değişiklik gösterebilen bu süreçleri adım adım araştırdık.

Instagram Video İndirme Nasıl Yapılır?
Instagram Video İndirme Nasıl Yapılır?

Instagram’dan nasıl video indirilir?

Instagram üzerinden video indirmek için birden fazla yöntem kullanabilirsiniz. Ancak bu yöntemi videoyu indireceğiniz yere göre seçmeniz gerekiyor. iPhone ve iOS cihazlarda çalışan uygulamalar farklı olurken bazen android cihazlarda çalışan uygulamalar farklı oluyor. Aynı şekilde bilgisayar üzerinden (pc üzerinden) video indirmeye çalıştığınızda yine windows bilgisayarlar ile iOS işletim sistemine sahip Mac bilgisayarlarda çalışan programlar farklı oluyor. Mac bilgisayarlarda çoğunlukla tarayıcı ayarlarından değişiklik yapmak yeterli olabilir.

Instagramdan online olarak video indirmek için öncelikle bilgisayarınızdan hesabınıza giriş yapmanız gerekmektedir. Instagram video indirme işlemi iPhone üzerinden ya da diğer mobil cihazlar üzerinden de yapılabilir. Ancak indirdiğiniz videoyu kaydedebilmeniz ve sonrasında kolayca bulabilmeniz için yapmanız gereken öncelikle bilgisayarınız 

Instagram’dan telefona nasıl video indirilir?

Instagram’dan video indirmek için mobil uygulama kullanmanız gerekir. Video indirme siteleri olarak bilinen web sitelerini telefonla girerek indirmek istediğiniz video bağlantısını girebilirsiniz. Ancak uygulama kullanmak daha kısa ve daha mantıklı bir yoldur.

Instagram’dan iPhone telefona nasıl video indirilir?

Instagram’dan video indirmek için özel bir mobil uygulamayı kullanmanız gerekir. Video indirme siteleri olarak bilinen web sitelerini telefonla girerek indirmek istediğiniz video bağlantısını girebilirsiniz. Ancak uygulama kullanmak daha kısa ve daha mantıklı bir yoldur. 

Instagram’dan iOS telefonlara / tabletlere nasıl video indirilir?

Instagram’dan iOS uygulaması kurulu olan herhangi bir telefona veya tablete video indirmek için video indirme uygulaması indirmeniz gerekiyor. App Store’daki uygulamalar genellikle test edilir ve güvenli uygulamalardır. Bu uygulamaları virüs içerebileceğinden ve telefonunuza zarar verebileceği için indirirken dikkatli olun. iOS telefonlarına ve tabletlere video indirmek için farklı uygulamalar bulmak istiyorsanız iTunes’ta Instagram video indirici gibi aramalar yapabilirsiniz.

iOS için telefon video indirme uygulaması bağlantısı:

Instagram’dan android telefona / tabletlere nasıl video indirilir?

Instagram’dan video indirme işlemi android ve iOS cihazlar için aynıdır. Tabii ki, burada androidler için uygulamayı android store dan yani google store dan indirmeniz gerekiyor.  İndirdiğiniz videoları telefonunuzdaki camera roll ya da videolar kısmında bulabilirsiniz. 

Instagram için QuickSave uygulaması Instagram’dan telefona video indirmek isteyen android işletim sistemi sahipleri tarafından kullanılabilecek bir uygulamadır.Bu uygulama ücretsizdir ve kullanıcıları tarafından büyük beğeni topladı.

Uygulama bağlantısı: https://play.google.com/store/apps/details?id=dstudio.tool.instasave&hl=tr

Google Play Store’da bu uygulama dışında farklı uygulamalar için arama yapabilirsiniz.Mobil cihazlar için Instagram videolarını indirebileceğiniz birçok uygulama var.Lütfen bu uygulamalarla tüm instagram fotoğraflarını da indirebileceğinizi unutmayın.

Instagram’dan online video (programsız) indirebilir miyim?

Telefonunuza veya bilgisayarınıza herhangi bir uygulama indirmek istemiyorsanız, masaüstünüzden (pc den)  bazı web siteleri girerek Instagram’dan çevrimiçi olarak yani online olarak video ve fotoğraf indirebilirsiniz. Instagram instagram video download ile birçok sonucu yazarak google bu konuda size yardımcı olacaktır. Bunların en popüler olanı downloadgram web sitesidir. Web’deki bu arama kutusuna indirmek istediğiniz fotoğraf veya videoya bağlantı yapıştırmanız yeterlidir. Ardından indir düğmesine basarak videoyu indirebilirsiniz.

İşte bağlantı: https://downloadgram.com/

Instagram videoları başka şekilde indirilebilir mi?

Google eklentileri arasındaki bazı eklentiler instagram videolarını indirmemize izin verir. Bu videoları ve fotoğrafları indirmek için Google eklentilerini bulmanız, yüklemeniz ve etkinleştirmeniz gerekir. Instagram’dan fotoğraf ve video indirmek için en yaygın kullanılan google chrome Instagram eklentisi  Video, Fotoğraf İndirici’dir.

Buradan indirmek isterseniz bağlantı şu şekildedir:

Unutmayın ki browser üzerinden yani bilgisayarınızda tarayıcı üzerinden instagram video ve fotoğraflarını indirmek istiyorsanız burada verdiğimiz bilgiler ve eklenti örnekleri google chrome kullanıcıları için geçerlidir. Eğer internet explorer ya da başka bir tarayıcı kullanıyorsanız bu eklentiler sizin için faydalı olmayacaktır. Instagram’dan video ya da fotoğraf indirmek zor olmasa da dikkat gerektiren bir işlemdir. Telefonunuza ya da bilgisayarınıza zarar verebilecek virüs içeren yazılımlardan uzak durmak için dikkatli olmalısınız. Sadece lisanslı ürünleri ya da insanlar tarafından sık sık kullanılan ürünleri tercih etmeli onları telefon ve bilgisayarlarınıza indirmelisiniz.

Instagram story (hikaye) indirme işlemi nasıl yapılır?

Instagram’dan hikaye indirmek nasıl olur diye bir çok soru geldi. Instagram hikayelerinde fotoğraflar ya da videolar paylaşılabilmekte. Instagram hikayelerini indirebilmeniz için öncelikle hikayesini indirmek istediğiniz kullanıcının hesabının yani profilinin açık olduğundan emin olmalısınız. Gizli profillerin hiç bir paylaşımını indirmeniz mümkün değildir. Ayrıca gizli profillerin hikayelerinin görüntülenmesi ya da postlarının görüntülenmesi de mümkün değildir (tabi siz bu kişiyi takip etmiyorsanız)

Instagram hikayelerini indirebilmek için masaüstü bilgisayarınızdan farklı tarayıcı özelliklerini destekleyen araçlar kullanmanız gerekmekte. Bir çok yazılımcı tarafından oluşturulan araçlar güvenle kullanılabilir. Genel olarak online kullanabileceğiniz bu programlara girdiğinizde sadece hikayelerini indirmek istediğiniz kişilerin kullanıcı adlarını yazmanız yeterlidir. Sonrasında indirebileceğiniz tüm hikayeler, içerikler, videolar, Bomeeranglar karşınıza çıkar. Bunları tek tek indirebileceğiniz gibi toplu olarak da indirebilirsiniz.  Buna ek olarak Crovu’dan tamamen gerçek beğeniler alabilirsiniz.

Instagram öne çıkan hikayeler indirilebilir mi?

Instagram’da öne çıkan hikayeler de tıpkı diğer hikayeler gibi indirilebilir. Aslında öne çıkan hikayeler istenildiği zaman indirilebilir. Çünkü normal hikayelerin paylaşıldıktan sonra 24 saat içerisinde yok olduğunu düşünürsek öne çıkan hikayeleri istediğiniz zaman indirebilirsiniz. Paylaşıldığı anda 24 saat içerisinde indirmenize gerek yok. 

Instagram story (hikaye) indirme bilgisayarıma ya da telefonuma zarar verir mi?

Lisanslı ürünler ya da güvenli programlar kullandığınız sürece bu tarz yazılımlar bilgisayarınıza ya da telefonunuza kesinlikle zarar vermez. Ancak başkaları tarafından kullanılmayan ya da zararlı olduğu belli olan programlardan mutlaka uzak durun. Bunları kesinlikle bilgisayarınıza ya da telefonunuza indirmeyin. Ayrıca bu programlarla ilgili yapılan yorumlara dikkat edin. Aksi taktirde korsan yazılım indirmeniz durumunda telefonunuzdaki tüm bilgilere ulaşılabilir ve sosyal medya hesaplarınız çalınabilir. Instagram hesabım hacklendi, facebook hesabıma giremiyorum şeklinde bizden yardım talep eden ya da sorular gönderen takipçilerimizin bir çoğunun aslında korsan yazılım indirdiği ya da bir şekilde güvensiz programlar kullandığı görülmüştür.

Saygılarımızla,

Crovu Blog – 2020

1 Yorum

Bir Yorum Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir