Içerik Bilgisi :

1- Nasıl ödeme yapılır ? ( Videolu gösterim )

2- Ödeme esnasında yaşanan Güncel Hatalar ve Çözümleri

Nasıl Ödeme Yapılır ? (Videolu Gösterim)

PayPal ‘ın Türkiye’den çekilmesi sonrasında, Crovu olarak PayTR sistemimizi hayata geçirdik. PayTR tamamen güvenli (3D Secure) ödeme aracıdır. Sizlere nasıl ödeme yapabileceğinize dair detaylı bir sunum hazırlandı. Müşterimizin anlatımı ile Crovu.com, PayTR sistemi ile nasıl ödeme yapılır ?

 

Ödeme esnasında yaşanan Güncel Hatalar ve Çözümleri

Sorun 1 – ( Bakiyem var, kredi kartı bilgilerim doğru fakat ödeme çekilmiyor ? ) :

Öncelikle bu hata en çok alınan hatadır. Çözümü ise aslında çok basit. Çözüm için 3D Secure denilen özelliğin kartınızda aktif olması gerekmektedir. Crovu olarak güvenliğe çok önem verdiğimiz için bu güvenlik tedbiri zorunludur. 3D Secure nedir ? Kısaca 3D Güvenlik sistemi aktifleştirildiğinde artık internet alışverişlerinizde telefonunuza sms gelmektedir. SMS Teyidi alındıktan sonra ödeme gerçekleşir.  Son derece güvenli olan bu sistemin kartınızda aktif olarak açık olması gerekmektedir. 3D Secure (Güvenlik) özelliğini açtırmak için hemen bankanızı arayabilir veya internet şubesi üzerinden yapabilirsiniz.

Sorun 2 – ( 3D Secure için telefonuma onay SMS & Mesaj ‘i gelmiyor. ) :

Bu durum tamamen banka ile alakalıdır. Bankalar günün belli periyotlarına sunucularında güncelleme yaparlar, bu durum SMS mesajlarının iletilmesini engelleyebilir. Bu hata ile karşılaştıysanız 10 dakika sonra ödemeyi tekrar deneyin veya direkt olarak bankanızı arayınız.

Sorun 3 – ( Bakiyem var, kredi kartı bilgilerim doğru fakat ödeme çekilmiyor ? (2) ) :

Bu durumun bir diğer sebebi ise kartınızın Yurt dışı ödemeye kapalı olmasıdır. Crovu uluslararası ödeme şirketi olan PayTR sistemini kullandığı için, kredi kartınızın yurt dışı ödemelere açık olması gerekebilir. Bu sorunu bankanızın Internet Subesinden veya direkt bankayı arayarak  çözebilirsiniz.

Teşekkürler,

Crovu Destek Ekibi