Yaklaşık 10 günlük bir aradan sonra tekrar selamlar değerli Crovu Blog okurları. Bu yazımızda sizlere Instagram‘ın yeni özelliği olan Stickers ‘ı tanıtacağız, bir diğer deyişle Yapıştırmalar. Hepimiz, Instagram Stories özelliğini yayınladığında oldukça sevinmiştik. Hal böyle olunca, Instagram Stories kullanımı dünya üzerinde 100 Milyonu aştı. Bu fazla talebe karşı, hoş karşılıklar vermeye başlayan Instagram, ilk olarak Stickers özelliğini kullanıma açtı. Bu özellikten bahsetmeden önce biraz Stories yani Hikayeler özelliğine de değinelim istedik.

Instagram Stories Nedir?

Instagram Stories yani Hikayeler özelliği, profil fotoğrafınızın olduğu kısma ve Instagram zaman tüneli kısımlarına geçişli-kaybolan fotoğraflar eklemenizi sağlamaktadır. Tıpkı Snapchat’te olduğu gibi. Pek çok kişi bu özelliği eleştirse de kullanım oranlarına baktığımızda hiç de eleştiriliyor gibi gözükmüyor. Instagram Stories özelliği, her geçen gün artan kullanım oranlarıyla, Instagram’ı bile şaşırtmış durumda desek yalan olmaz.

Instagram Stickers (Yapıştırmalar) Nedir?

Basitçe, Instagram’ın yeni özelliği olan Stickers, Hikayenize eklediğiniz fotoğraflara birbirinden değişik ve hoş yapıştırmalar, ikonlar ve değişik şekiller eklemenize olanak sağlamaktadır. Hikaye paylaşırken, ekranın köşesinde çıkan ” gülen surat ” emojisine tıklayarak, yapıştırmaları görüntüleyebilir ve resminize ekleyebilirsiniz.

Instagram Stickers Özelliği

Instagram Stickers Özelliği

Yukarıdaki görselde de göreceğiniz üzere bizce çok hoş olmuş bir özellik. Instagram Stickers özelliği, Instagram Stories özelliğine oldukça katkı sağlayacak gibi durmakta, bekleyip göreceğiz.

Instagram Stickers Nasıl Kullanılır ?

Aşama aşama Instagram Stickers’ı nasıl kullanırsınız, haydi anlatalım :

  • Instagram uygulamasını açtıktan sonra, hikaye paylaşım alanını açalım.
  • Ekranın sağ üst köşesinde beliren kare şeklinde “gülen surat” butonuna tıklayalım.
  • Pencerenin alt kısmında bir alan belirecek.
  • Bu alandan resme eklemek istediğiniz yapıştırmaları seçebilirsiniz.
  • Resme eklenen yapıştırmalar ile oynayabilirsiniz ( boyut, açı vb. ).
  • Aşağıda örnek görselleri de görebilirsiniz.
Instagram Stickers Kullanımı

Instagram Stickers Kullanımı

Advertisement

Instagram Yapıştırmalar Kullanımı

Instagram Yapıştırmalar Kullanımı

İki farklı örnek resimlerden de göreceğiniz üzere, gayet rahat kullanışı ve o günün özelliğine göre sürekli değişen yapıştırmalar ile, Instagram Stickers ‘ı biz beğendik ve yazımızı hazırladık. Gerisi sizlerin beğenisine kalmış sevgili okurlarımız.

 

Umarım yazımızı beğenmişsinizdir, bir diğer yazımızda görüşmek dileğiyle.

 

Crovu Blog – 2016

 

 

İlginizi çekebilir:  Instagram Şikayet Bildirimi