Youtube Kanalı Nasıl Geliştirilir?

Youtube kanalı nasıl geliştirilir sorusu, insanların merak ve ilgi duyduğu en önemli konular arasında yer alıyor. Çünkü bilindiği üzere Youtube üzerinden gelir elde etmek pek çok kişinin hayalidir. Siz de bu hayalinizi gerçekleştirmek için birtakım kriterlere dikkat etmelisiniz. Bu kriterlere dikkat ettiğiniz müddetçe Youtube platformunda başarıyı yakalayabilir ve siz de ciddi gelirler elde edebilirsiniz. Youtube, bir nevi pasif gelir anlamında en önemli araçlardan bir tanesidir. Bu fırsatı iyi değerlendirerek önemli bir kazancın sahibi olmanız mümkündür.

Youtube kanalı açarak gelir elde etmek isteyen çok sayıda kullanıcı var. Ancak açılan bu kanalların neredeyse yarısından fazlası devamlılık sağlayamıyor ve içerik üretmeyi durduruyor. Kalan kullanıcılarında büyük bir kısmı sık sık içerik üretmesine rağmen istenilen izlenme ve abone sayısına ulaşamamaktan dolayı yakınıyor. Üstelik bu en kolay aşılacak problemlerden bir tanesidir. Doğru strateji ile siz de kanalınızı çok kısa sürede büyütebilir ve izlenme sayınızı önemli ölçüde arttırabilirsiniz. Tüm bu kriterler ile ilgili sizlere detaylı bir içerik hazırladık. Youtube kanalı nasıl geliştirilir sorusunun cevabını arıyorsanız, hazırlamış olduğumuz içeriği incelemeye devam edebilirsiniz.

Youtube Kanalı Açmanın Avantajları Nelerdir?

Öncelikle Youtube kanalı açarak ne gibi avantajlara sahip olacağınızdan söz etmek gerekir. Çünkü insanların büyük bir kısmı Youtube kanalı oluşturduktan sonra her izlenmede para kazanacaklarını düşünüyor. Temel olarak mantık bu şekilde ilerlese de uygulamada bazı şartlar karşınıza çıkacak. Örneğin Youtube üzerinden gelir elde etmek için en az 1000 aboneniz olmalı ve videolarınız en az 4000 saat izlenmesi gerekmektedir. Bu iki şartı karşılamadan Youtube kanalınız üzerinden gelir elde edemezsiniz. Youtube kanalı nasıl geliştirilir sorusunun yanıtına geçmeden önce ilk olarak bu iki ayrıntıyı halletmeniz yararınıza olacaktır.

Videolarınız milyonlarca izlenme alsa bile minimum 1000 aboneniz yoksa para kazanamazsınız. Bu yüzden hızlı bir şekilde Youtube abonelerine sahip olmak istiyorsanız Youtube abone satın al paketlerimizi inceleyebilirsiniz. Mevcut tüm paketlerimiz arasından bütçenize en uygun paketi seçerek siz de dilediğiniz kadar Youtube abone satın alabilirsiniz. Böylelikle Youtube para kazanma önündeki bir engeli de aşmış olursunuz. Youtube kanalı nasıl geliştirilir diyorsanız ilk olarak 1000 aboneye ulaşmalı ve içeriklerinizde en az 4 bin saat izlenmelidir. Youtube kanalı açmanız çok sayıda avantajı vardır. Bu avantajlardan bazıları aşağıda verildiği gibidir.

 • Abone sayınızı ve izlenme sayınızı arttırarak çok büyük rakamlar kazanabilirsiniz.
 • Haftada en az iki içerik yükleyerek fazla üzerinde durmadan pasif gelir elde edebilirsiniz.
 • Kanalınız tutulduktan sonra farklı sosyal medya platformlarında da sayfa oluşturabilirsiniz.
 • Bu sayede birden fazla platformda binlerce hatta milyonlarca takipçiniz olacak ve ciddi reklam gelirleri de elde edebileceksiniz.

Youtube Kanalını Geliştirmenin Etkili Yolları

Mevcut bir Youtube kanalınız varsa ya da yeni bir kanal açmak istiyorsanız ilk olarak profilinizi eksiksiz bir biçimde doldurmalısınız. Kapak fotoğrafı, profil resmi, hakkımızda gibi kısımları eksiksiz bir şekilde doldurmalısınız. Bunun yanı sıra telefon onayı ve mail onayı da yaparak iki adımlı doğrulamayı hesabınızın güvenliği için aktif etmelisiniz. Mevcut Youtube hesabınızla kendi bilgisayarınız dışında başka bir cihaz üzerinden giriş sağlamamaya özen gösterin. Bu adımları tamamladıktan sonra Youtube kanalı nasıl geliştirilir sorusunun yanıtına geçebiliriz.

Youtube kanalınızı geliştirmek için ilk hedefiniz abone sayısını yükseltmek olmalıdır. Bunun içinde farklı yöntemler deneyebilirsiniz. İlk olarak düzenli içerik girmeye özen gösterin. Kanalınızı yeni açtıysanız 2-3 günde bir mutlaka içerik girmeye özen gösterin. Daha sonra en kötü haftada bir içerik girmeniz size büyük katkı sağlayacaktır. Çünkü Youtube, aktifliği olan kanalları her zaman öne çıkarır. Düzenli içerik ekledikçe önerilen videolara çıkma olasılığınızda önemli ölçüde artacaktır. Siz de abone sayınızı arttırarak hem kanalınızı geliştirebilir hem de izlenme sayınızı arttırabilirsiniz.

Youtube abone sayınızı arttırmaya başlamak için uygulayacağınız bir diğer yöntemde reklamdır. Youtube’a reklam vererek organik abone kazanabilirsiniz. Bunun yanı sıra hangi sektörde hizmet veriyorsanız muadil kanallarla görüşerek reklamınızı yaptırabilirsiniz. Bu sayede ciddi bir geri dönüş elde ederek kanalınızı kısa sürede bir marka haline getirebilirsiniz. Kusursuz Youtube kanalı açmak için bu gibi kriterlere dikkat etmeniz gerekiyor.

Youtube’da izlenme sayıları da çok önemlidir. Hem Youtube üzerinden gelir elde etmek için hem de kanalınızın otoritesini yükseltmek için mümkün olduğunca videolarınızın çok fazla kişi tarafından izlenmiş olması gerekiyor. Bunu sağlamak içinde aynı şekilde reklam verebilir ve düzenli içerik girmeye devam edebilirsiniz. İzlenme sayınız ne kadar çok artarsa, önerilen videolarda çıkma oranınız da aynı ölçüde artış gösterecektir.

Youtube kanalı nasıl geliştirilir yöntemleri oldukça çeşitlidir. Tüm bu anlattıklarımıza ek olarak mevcut içeriklerinizi viral içeriklere sokabilirsiniz. Bunun için gündemi takip ederek o an ihtiyaç duyulan içerikleri önce siz hazırlayarak ciddi bir izlenme elde edebilirsiniz. Aynı zamanda farklı sosyal medya platformlarında bu içeriklerinizi paylaşabilir ve ilgili platformlarda da içeriklerinize yönelik reklam çıkabilirsiniz. En etkili yöntemlerden biri de budur. Mutlaka gündemi yakından takip edin ve kanalınızın içerik yapısına uygun videolar hazırlayın.

Crovu Blog

Youtube’da En Çok İlgi Gören Kategoriler Nelerdir?

Youtube kullanıcılarının en çok ilgi gösterdiği konulardan biri de budur. Kullanıcılar, emeklerinin karşılığını almak ister. Bu yüzden aktifliği ve izlenmesi oldukça yüksek kategorilere yönelik içerik üretmek ister. Ancak unutulmamalıdır ki izlenmesi çok olan bu kategorilerde rekabette bir hayli yüksektir. Yani çok sayıda rakibiniz olacağı için mümkün olduğunca kanalınızla çok ilgilenmeniz gerekecektir. Kanalınızı belli bir seviyeye getirene kadar çok uğraşmanız gerekecek. Youtube’da en popüler ve en çok izlenme getiren kategoriler aşağıda verildiği gibidir.

 • Oyun kanalları
 • İnceleme kanalları
 • Eğitim kanalları
 • Oyuncak kanalları
 • Vlog kanalları
 • Video ve fotoğraf kanalları
 • Yemek kanalları
 • Teknoloji kanalları
 • Makyaj kanalları
 • Haber kanalları
 • Sağlıklı yaşam ve spor kanalları

Görüldüğü üzere Youtube’da en çok takip edilen kategoriler bunlardır. Özellikle oyun ve yemek kanallarına yönelik talep bir hayli fazladır. Fakat bu gibi kategorilerde rekabetin çok yüksek olduğunu unutmayın. Bu kategorilere yönelik içerik üretecekseniz mutlaka kanalınız içinde etkili bir SEO çalışması yaptırın. Bu sayede kanalınız diğer rakip kanalların önüne geçerek büyük bir sıçrama yapabilir. Youtube kanalı nasıl geliştirilir sorusunun en önemli yanıtlarından biri de budur.

Youtube Kanalı Nasıl Geliştirilir – Alternatif Yöntemler

Youtube kanalı nasıl geliştirilir ve daha fazla nasıl ön plana çıkabilirim sorusunun cevabı için temel konuların yanı sıra ayrıntılarında üzerinde durmanız yararınıza olacaktır. Sadece düzenli içerik girişi yapmanız sizi rakiplerinizin önüne geçirmez. Özellikle rekabeti yüksek olan kategorilerde ön plana çıkmak için tüm algoritmaya hakim olmanız gerekmektedir. Bu yüzden aşağıda da vereceğimiz adımları takip ederek kanalınızı ön plana çıkarabilir ve her içeriğinize binlerce hatta milyonlarca izlenme kazandırabilirsiniz.

 • Videolarınıza alt yazı ekleyin.
 • İçerikleriniz özgün olmalı.
 • İçeriklerinize Youtube kartları ekleyin.
 • Bol araştırma ve prova yapın.
 • Trend içerikler hazırlayın.
 • İçeriklerinize mutlaka alakalı etiketler ekleyin.
 • Videolara küçük resimler ekleyin.
 • Uzun içerikler yükleyin.
 • Yorum yaptırmaya ve içerikleri beğendirmeye yönelik tekliflerde bulunun.

Youtube kanal doğrulama nasıl yapılır sorusu hakkında bilgi almak istiyorsanız, hazırlamış olduğumuz içeriği inceleyebilirsiniz. Youtube kanalı nasıl geliştirilir sorusunun detaylı açıklamasını sizlerle paylaştık. Siz de Youtube kanalı nasıl geliştirilir hakkında ayrıntılı bilgi sahibi olmak istiyorsanız tüm bu yönergeleri uygulamanız gerekmektedir.

Bir Yorum Yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir