Instagram, Üzgünüz isteğinizle ilgili bir sorun/hata oluştu [Çözüm]

Tekrar tekrar merhabalar sevgili Crovu Blog okurları, bugünkü yazımızda, özellikle son haftalarda herkesin başına sık sık gelmeye başlayan bir hatayı ele alacağız. “Üzgünüz isteğinizle ilgili bir sorun oluştu”. Nedir bu hatanın çözümleri başlıklarına geçmeden önce konuyu derinlemesine anlatalım istedik.

“Üzgünüz isteğinizle ilgili bir sorun oluştu” hatası neden oluşur?

Hepimizin bildiği üzere Instagram, Facebook ile birlikte tüm sosyal medya piyasasını domine eden bir ağ haline geldi. Özellikle, Snapchat’in “Stories” özelliğinin, Instagram’a entegre edilmesiyle beraber, Instagram’ın üstündeki yük sunucu bazında üçe dörde katlandı. Bu hatanın en temel sebebi, Instagram sunucusunun yanıt vermekte geç kalmasıyla meydana gelir, bunun üstüne sizin internet bağlantınız da yeterli değilse, kaçınılmaz bir soruna dönüşür. Yapmak istediğiniz bir işlem sonucunda (Örnek olarak: Instagram’a giriş yapmak, fotoğrafları beğenmek veya birini takip etmek.) bu hatayı almanız muhtemeldir.

Hatayı Nasıl Giderebilirim ?

Instagram, milyonlarca kişinin Instagram’ı kullanımını kolaylaştırmak adına, dağıtılmış sunucu biçimini kullanır. Bu da demek olur ki bu hatanın sebebi lokasyona bağlı olarak değişkenlik gösterebilir. Yani siz bu hatayı alırken belki başka biri hatayı almaz. Yapmamız gereken ilk şey, sorunun bizim internetimizle alakalı olup olmadığını test etmek. Bunun en kolay yolu tarayıcımızdan Google’a gireriz, bir arama yaparız ve başarılı şekilde sonuçları görebilirsek, Internet bağlantımızda sorun yoktur. Eğer bizim Internetimizde sorun yoksa ve bu hatayı almaya hala devam ediyorsanız, yapmamız gereken en kolay yöntem VPN kullanımı olacaktır. Hepimizin aşina olduğu VPN/Proxy yapısı ile bu sorunu kolayca çözebiliriz. 1-2 saat sonrasında VPN ‘i kapatıp, Instagram’a bağlantıyı tekrar denerseniz, sorunun kalmadığını görebilirsiniz. Daha önce de belirttiğimiz gibi, bu hatanın %90 kaynağı Instagram’ın kendisidir ve sizinle bir alakası yoktur.

GÜNCELLEME (2017 – Mayıs)

Sevgili okurlarımız, pek çok kişi bu günlerde bu hatayı malesef almakta ve yukarıdaki çözümler çare olmayabilmektedir. Bunun için yeni bir yöntem bulundu ve sizlerle paylaşıyoruz. Eğer “Üzgünüz isteğiniz ile ilgili bir sorun oluştu” alıyorsanız ve hesabınıza günlerdir giremiyorsanız:

 • instagram.com adresine girerek, hesabınıza giriş yapın.
 • Ayarlar kısmından hesabınızı dondurun.
 • 4-5 saat sonrasında hesabınıza Mobil Uygulama (Instagram) üzerinden giriş yaparak aktif edin.
 • Sorun büyük olasılıkla çözülmüş olacaktır.

Yeni Güncelleme (2018 – Şubat)

Merhaba sevgili okurlarımız, bu yazıyı Şubat 2018 itibariyle güncelliyoruz. Tarafınızdan gelen onlarca sorun bildiriminden sonra şu bildirimi yapmak istedik; Ne yaparsanız yapın bazı durumlarda bu hata giderilemiyor. Bunun sebebi ise, bazı telefonlarda Instagram hesabına birden fazla hesap bağlı olması ve bu hesaplardan birinin bir nedenden dolayı Politika İhlali yapmış olmasıdır. Bu durumda, sadece Politika ihlali yapan hesap değil, yanında açık olan hesaplara da aynı telefondan erişim sorunu yaşanmaktadır. Bu sorun biz de dahil olmak üzere binlerce kullanıcı tarafından “Hata Kaydı” olarak Instagram’a bildirilmiştir. Lütfen, güncellemeleri takip edin, olası sorun çok kısa sürede giderilecektir.

Crovu Blog
Crovu Blog

Instagram ‘ın uygulama verilerini temizlemek veya, tarayıcı verilerini temizlemeniz bir çözüm oluşturmayacaktır. Çünkü hatanın temel sebebi bir Bağlantı hatasıdır, dolayısıyla bağlantımızı değiştirmemiz hatanın geçici olarak/anlık giderilmesini sağlayacaktır.

Umarız yazımız sizlere yardımcım olmuştur. Bir diğer yazılarımızda görüşmek dileğiyle, sağlıcakla kalın sevgili Crovu Blog kurlarımız.

996 Yorum

 1. Aniden hesabım hata vermeye başladı ilk defa yaşıyorum şifremi değiştirdim giriş yapıyorum ama ne takipçi gözüküyor ne akiş görünüyor ne hesabımı dondurabiliyorum uygulamayı güncelledim olmadı başka telefondan girdim olmadı aynu uygulamadan başka hesabıma giriş yapıyorum sıkıntı olmuyor nasıl yapıcam lütfen yardımcı olun

 2. Merhaba instagram da büyük bir şiir ve söz sayfam şifre değiştirmeden sonra şu sorunla karşı karşıya kalıyorum
  Üzgünüz hata oluştu ağ hatası bir kaç dk bekle tekrar dene gibi bir sorun çıkıyor karşıma ve giriş yapamıyorum ne yapmam lazım

 3. merhaba , telefon değiştirdiğim için ınstegrama gırıs yapamıyorum .pc den gırebılıyorum ama

  bu sorunu nasıl cozerım

 4. Facebook ile instagrama bağlarken “bağlantı hatası” alıyoruz.
  Sorunu bir türlü çözemedik.
  İlginiz için şimdiden teşekkürler.

 5. Merhaba kural ihlali yapmadığım halde instegram hesabım kapanıyor. Farklı mail adresinden farklı numaradan hesap açtım yine kapandı. Telefonum Huawei p30 yardımcı olurmusunuz.

 6. Merhaba kural ihlali yapmadığım halde instegram hesabım kapanıyor. Farklı mail ve numaradan yeni hesap açmama rağmen bütün hesaplarım kapatılıyor.

 7. Merhaba ıpone 8 kullanıyorum telefonum son güncel ve ınstagrama giremiyorum üzgünüz isteğinizle bir sorun oluştu diyor ve bu 2 haftadır var bütün herşeyi denedim ve yine aynı hayatı veriyor başka telden giriş yapıyor Google den giriş yapıyor yardımcı olurmusun.?

 8. merhaba ben instagram a diğer hesaplara hem kendi telefonumdan hemde başkasının telefonundan giremiyom ne yapmam lazım

 9. Merhaba telefonumdan hiç bir instagram hesabına giriş yapamıyorum web üzerinden giriş sağlıyorum farklı cihazlardan da giriş sağlıyorum sadece kendi telefonumdan giriş yapamıyorum.Format attım uygulamayı güncelledim silip yükledim fakat hiç bir şekilde düzelmiyor ne yapmam lazım?

Bir Yorum Yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir