Instagram’da Birini Engelleme ve Engeli Kaldırma

Instagram’da Birini Engelleme ve Engeli Kaldırma

Merhaba sevgili Crovu Blog okurları, bu yazımızda sizler için Instagram’da birini engellemek ve engellediğiniz kişinin engelini kaldırmakla ilgili çok güzel bir yazı hazırladık. Yazımızın detaylarına geçmeden önce biraz temel bilgiler verip, sonunda ise aşama aşama birini nasıl engelleyebileceğinizi ve engelini kaldırabileceğiniz işleyeceğiz.

Instagram Engeli Nedir ?

Instagram’da birini engellemek hepimizin sık sık başvurduğu bir yöntemdir. Bazen sevgililer birbirinden ayrılır birbirini engeller, arkadaşlar kavga eder birbirini engeller buna pek çok sebep gösterebiliriz aslında. Fakat, asıl önemli nokta, örnek olarak kavga eden arkadaşlar barıştıktan sonra birbirinin engelini kaldırmak ister, işte asıl sorun burada başlar çünkü engellediğiniz bir kişi Instagram uygulamasında bulmanız çok zordur çünkü o kişiyi engellemişsinizdir, yani görmek istemediğinizi belirtmişsinizdir. Bu yazımızla engellediğiniz birinin engelini nasıl kaldıracağınızı adım adım anlatacağız dolayısıyla korkmanıza gerek yok 🙂 .

Adım Adım Birini Instagram’da Nasıl Engellersiniz ?

 • İlk olarak Instagram uygulamasını açalım.
 • Engellemek istediğiniz kişinin profiline gelelim.
 • Sonra sağ üst köşedeki (3 nokta) (…) ‘ya tıklayalım.
 • Karşımıza şöyle bir ekran gelecektir :
Instagram'da Birini Engelleme
Instagram’da Birini Engelleme
 • Kullanıcıyı Engelle diyip kişiyi artık engelleyebiliriz.
 • Kişiyi engelledikten sonra kişi bizim paylaştıklarımızı kesinlikle göremez veya takipçimiz olamaz.

Engellediğiniz Birini Tekrar Nasıl Bulabilirsiniz ?

Arkadaşınızı veya istemediğiniz birini engellediniz fakat sonra o kişiyi engellemekten vazgeçeceksiniz. Arama çubuğuna yazıyorsunuz fakat o kişiyi bulamıyorsunuz. O halde adım adım çözümü sizler için anlatalım.

Instagramda Engellenen Kişi Ne Görür ?

Evet arkadaşlar bu yazımızı da Eylül 2017 itibari ile güncelledik. En çok gelen sorulardan biri: Instagramda engellenen kişi ne görür ?. Bu sorunun cevabını kısaca açıklayalım. Instagram’da engellediğiniz bir kişi sizin profilinizi asla göremez. Sizin onu engellediğinizi de göremez sadece tahmin edebilir. Yani sonuç olarak Instagramda engellediğiniz bir kişi hiçbir şekilde bildirim almaz ve konu ile alakalı hiçbir şey görmez.

Adım Adım Engellediğiniz Birini Tekrar Bulup Engelini Kaldırmak :

 • Öncelikle bu işlemi Instagram uygulaması ile yapmayacağız.
 • Cihazımızın tarayıcısından ( Chrome ,safari veya android browser ) https://instagram.com/(engellediğinizkişininkullanıcıadı) şeklinde girelim. 
 • Sonrasında, Instagram.com üzerinden kendi profilimize giriş yapalım. Artık Instagram’ı tarayıcı üstünden kullanabilir durumdayız.
 • Sonra kişinin profilini tekrar açalım ve yine (…)(3 nokta) ‘ya tıklayıp, “Bu kişinin Engelini Kaldır” diyelim.
 • Sonrasında Instagram uygulamasını açalım ve kişi aratalım, artık kişiyi bulabilir veya takip edebiliriz.

Yazımızın genelinde, sizler için Instagram’da birini engellemeyi ve engellediğiniz kişiyi bulup, engelini kaldırma işlemini aşama aşama anlattık. Umarız işinize yaramıştır. Bir diğer yazımızda görüşmek üzere.

340 Yorum

 1. Merhabalar ya beni engelleyen birisiyle daha önce mesajım bulunuyor burdan profiline girdiğimde bazen instangram kullanıcısı yazıyor profilinde bazen de kendi ismi yazıyor engeli kaldırıp tekrar mı engelliyor acaba

 2. Birini sürekli engelleyip engeli kaldırıyorum. Fakat engeli kaldırmak istediğimde kişi bulunamadı diyor bunun sebebi nedir?

 3. Merhaba ben açık hesap olan birinin durumuna baktım yanlışlıkla sonra hemen engelledim durumu 24 saat geçip silinince engeli kaldırdım ama hikayeyi öne çıkanlara eklemiş baktığımı görür mü?

 4. Merhaba takiplesmedigimız,mesajlaşmadigimiz yani hiç bi etkilesimde buluadigimiz birini oluşturabileceği bütün hesapları engelle yaparak engellersem haberi olur mu ya da arama motoruna adımı yazdığında benim ismim çıkar mı ?

 5. Biri beni engellemis fakat eski mesajlardan hesabini tikladigimda takip et yazisi cikiyor bu olabilir mi? engelledigine eminim cunku kendi hesabimdan aratinca gorunmuyor baska hesaptan aratinca gorunuyor

 6. Arkadaşım önce beni engelledik takipten çıkardı sonra ben de onu engelledim takipten cikardim .bir müddet sonra engelleri karşılıklı kaldırdık takiplestik.simdi benim daha önce paylaştığım gonderilerde benim ve onun yaptığı yorumları ben göremiyorum silinmiş .Ama o gorebiliyor.nedeni ne olablir .Ve ben silinen yorumları nasıl geri getirebilirim

 7. Merhaba, engelli listesi sıralaması nasıl oluyor acaba? Birini engellediğimizde o kişi hesabını dondurup tekrar açarsa tekrar engellediğimiz sırada mı gözükür yoksa listenin en başında mı?

 8. merhaba ben 2018 yılında birini engelledim. 2020 yılında hesabımı kalıcı olarak sildim. aceba engellenen kişi mesajları görmeye devam eder mi? Yani birini engelleyince mesajlar karşı tarafta görülmeye devam eder mi?

 9. Merhaba birini arkadaş listemden silmeden engelledim sonra engeli kaldirdim storilerime bakmiş gözükuyordu şimdi yok arkadaş listemden de otomatikmen kalktımı aca

 10. Daha önce instagramda birisini engellemiştim. Ama bir süre sonra baktığımda engellenenler lisestinde olamadığını fark ettim. Dm’den engelli ama listede yok. Sebebi nedir sizce? Böyle birşey mümkün mü?

 11. Merhabalar arkadaşım beni engelledi bende hırsımı alamayıp bir sürü mesaj attım engelimi kaldırdığında o mesajları görecek mi lütfen acil cevap

 12. Merhabalar erkek arkadaşım beni engelledi ama mesaj kısmında görüldü yazisi bir ara siliniyodu simdi sabit neden böyle yani goruldu yazısı öyle duruyo

 13. Engellenen birisinin mesajları engeli kaldırıp mesajları görüp okuyup gene engel koyabilirmi birde engellenen birinin attığı mesajların belirli bir süresi varmı uzun süre sonra engel kalkarsa o eski mesajlar engelleyen kişiye gene gidermi engeli kaldırdığı zaman

Bir Yorum Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir