Twitter Profilime Bakanlar & Kimler Bakmış – (Mümkün mü?) – Dikkat!

Yine yeniden merhabalar sevgili Crovu Blog okurları. Bugünkü yazımızda, tarafınızca çok sorulan sorular arasında başı çeken; “Twitter profilime kimler bakmış?” ve “Twitter profilimi kimler gezmiş?” başlıklı konulara bakacağız hep beraber. Gerçekten mümkün mü ya böyle bir şey? diyenlerin meraklarını kanıtlarla ve teknik terimlerle gidereceğiz. Öyleyse kısa bir genel kültür turu ile yazımıza başlayalım.

Twitter Nedir? Neden Bu Kadar Popüler?

Twitter, Jack Dorsey tarafından, 2006’da kurulan ve şu an devasa bir büyüklüğe ulaşan hepimizin bildiği bir sosyal medya mecrasıdır. Twitter’da ülkemizde yapılan bir araştırmaya göre en çok tartışılan konular; Siyaset ve Spor olmakla birlikte, insanlarımızın %58 i siyası tweetler atmaktadır. Dünyanın genelinde çok daha farklı amaçlar için mesela sosyal sorumluluk projeleri için sıklıkla kullanılırken, güzel ülkemizde genelde siyaset konuşulması tabii ki bizleri üzmekte. Neyse, konumuz da bu değil. Neden bu kadar popüler olduğu ise çok bariz, çünkü istediğiniz kişi veya kurum üstünde kolayca baskı oluşturabilir, en güncel haberleri haber sitelerinden bile önce görselleriyle beraber öğrenebiliriz.

twitter profilime bakanlar
Twitter Profilime Bakanları Görmek

Twitter Profilime Bakanları Görebilir miyim?

Twitter profilime kimler bakmış, twitter profilime kimler girmiş vb. böyle akıyor gidiyor. Günde yüzlerce arama yapılıyor bu konu hakkında. Evet Twitter profilinize kimlerin baktığını görmek herkesin arzusu olabilir ama böyle bir şey mümkün değil. Ne yazık ki değil. “Ya ben gördüm, twitter hesabınla giriyorsun gösteriyor” bilmem ne tarzında düşünenler olacaktır. Evet, Twitter hesabınızı bir güzel o sitelere veriyorsunuz ve sonra hesabım çalındı veya hesabım başkalarını retweet yapıyor, beğeniyor diye yakınıyorsunuz. İnanmayın arkadaşlar inanmayın. Twitter’ın kimseye sunmadığı bir veriyi bir başkası size nasıl gösterebilir? Bu veriyi Twitter paylaşmıyor dolayısıyla kimse de gösteremez. “Ama ben girdim bir sisteme, bazı profiller gösterdi bana o nasıl olacak?” diyenler de oluyordur. Twitter hesabınızla o tarz sitelere girdiğinizde, takipçilerinizi görebilir site ve “random” bir şekilde yani rastgele bir şekilde takipçilerinizden 3-5 hesap gösterebilir. Siz de buna inanırsınız. Güzel tezgah değil mi? aynen öyle!.

Twitter Profilinize Bakanları Göremezsiniz!

 • Twitter’ın hiç kimseye sunmadığı bir veriyi kimse size gösteremez.
 • Bunu yaptığını iddaa eden sitelere sakın hesabınızla giriş yapın.
 • Bu tarz sitelere inanmayın ve güvenmeyin.
 • Son bakanlar diye takipçi listenizden 3-5 rastgele profil gösterilirse siz de bunu son bakanlar sanmayın.
 • Böyle bir şey mümkün değil ve teknik olarak da mümkün değildir.
 • Twitter’da profilinizi kimin görüntülendiğine dair bir algoritma yoktur.
 • Gizlilik ihlali çerçevesinde Twitter bu bilgiyi paylaşmayacağını defalarca söylemiştir.

Ayrıca, Instagram profilime bakanlar kimler diye merak ediyorsanız, ilgili kelimenin üstüne tıklayarak, konu ile ilgili yayınladığımız yeni yazımıza göz atabilirsiniz.

Umarız yazımız sizler için detaylı ve açıklayıcı olmuştur.

Sevgilerimizle,

10 Yorum

 1. Merhaba nasilsiniz ? Ben gereksiz takiplerimi cikarirken instagrama bir seyler oldu. Hesabin bir başkasinin eline gecdi yaziyor. Sifreni degistire dokunuyorum sifremi unutdum diye yeni bir sifre istedim numarama gonderiyorlar giriyorum degistirmek icin yeniden hesabin baskasinjn eline gecti geliyor. Ne yapa bilirim yardim edermisiniz lutfen. Simdiden tesekkur ediyorum

 2. Ben çok önemli bişey sorucam eski kız arkadaşımı stalklamak için sğrekli fake bi twitter hesabı açıyorum 4 veya 5 tane hesabımı da sadece 1 gün içinde farkedip engelledi yeni bi hesap açıp baktığımdada polise vericem artık diye bi tweet atmıştı yani onu takip etmesem bile beni hep farketti bu nasıl oluyor numaramda hesabıma bağlı değil

 3. Twitter da kimse beni takip etmiyor hesabım koruma altında fakat bir gönderi paylaştığımda tweet etkinliği kısmında göndermiş olduğum paylaşımın görüntüleme sayısı bi hayli fazla oluyor bunun nedeni nedir acaba

 4. Böyle bir uygulama var veya yok bilmiyorum fakat yapılmasının imkansız olduğunuda düşünmüyorum, çünkü twitterda şuan aktif olan tweet etkinliği bulunmakta. Atılan bir tweetin görüntülenme sayısını, ayrıntı tıklanmalarını vs. görebiliyoruz, bu bir sayaç, kişinin tweetini görenleri, fotoğrafına, videosuna tıklayarak profiline gittiğini sayabiliyorsa onların kim olduğunu da biliyo olmuş oluyor, ona ulaşması belki güç ama imkansız değil.

  • Tabii ki istatistiklerin tutulması her daim mümkün lakin bu etkinliği yapanın kim olduğu asla 3.parti uygulamalar tarafından paylaşılacak bir veri değildir.

Bir Yorum Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir