Çalınan / Hacklenen Facebook Hesabını Geri Alma ve Kurtarma – 2024

Facebook son zamanlarda sosyal medya sitesi dışına çıkmaya başladıkça hackerların da hesaplarına göz diktiği bir platform haline geldi. Hal böyle olunca birçok kişi hacklenen veya çalınan hesaplardan mustarip. İnternette karşımıza;

 • Facebook hesabım çalındı nasıl geri alabilirim?
 • Çalınan Facebook hesabını kilitleme
 • Facebook hesap kurtarma forum
 • Facebook hesabım çalında, e-postam değiştirildi
 • Çalınan facebook hesabımı nasıl kapattırabilirim?

gibi sorularla yapılan aramalar fakat sonuçsuz kalan problemler çıkmaktadır. Bu yazımızda başkası tarafından ele geçirilen Facebook hesabı nasıl kurtarılır bunu öğreneceğiz. Talimatları doğru şekilde uygularsanız hesabınızı kurtarabilirsiniz.

Çalınan / Hacklenen Facebook Hesabınızı Nasıl Geri Alırsınız? - 2019
Çalınan / Hacklenen Facebook Hesabınızı Nasıl Geri Alırsınız? – 2019
 • Öncelikle çalınan Facebook hesabını kurtarmak için https://www.facebook.com/hacked adresini ziyaret ediniz.
 • Karşınıza sizin de bu yöntemi kullanarak hesap çalmaya çalışıp çalışmadığınızı tespit etmek için bazı sorular gelecek, bu sorulara doğru cevaplar veriniz.
 • Verdiğiniz her doğru cevap Facebook yapay zekâsından geçerek sizin hesabın gerçek sahibi olup olmadığınızı tespit edecek ve buna ikna olursa yeni şifre oluşturmanızı sağlayacak.
 • Buradaki püf nokta şudur; yukarıda belirtilen adrese daha önce Facebook hesabınızı kullandığınız cihazdan girmeniz gerekli. Yani hesabınızı geri almak için https://www.facebook.com/hacked adresine mutlaka tanınmış bir cihazdan giriş yapın.

Facebook Hesap Hackleme Nedir ve Nasıl Korunulur?

İnternette konuyla alakalı aramalar yapınca karşımıza birçok sonuç çıkıyor. Özellikle hesap ele geçirme konusunda, şifre tahmin programları, virüs yedirme, uygulama izni alma ve sosyal mühendislik en fazla kullanılan yöntemlerdir.

Virüs yedirme, uygulama izni alma veya sosyal mühendislikten korunma kişisel bazı dikkatlere dayanmaktadır pekâlâ şifre tahmin programlarından nasıl korunabiliriz bunu ele alalım.

Şifre tahmin programları; şifreleri tahmin ederek doğru şifreyi bularak hack yapmaktadır. Bu programın tahmin ihtimalini azaltmak için şifreleri yüksek güvenlikli olarak ayarlamak gerekmektedir. Şifre içerisinde büyük harf, küçük harf, rakam ve işaretler kullanılmalı en az 8 karakter uzunluğunda olmalıdır. Daha karmaşık ve uzun olması daha da faydalıdır.

Çalınan Twitter hesabını nasıl geri alırım?

Twitter çok fazla siber saldırıya maruz kalmaktadır. Bu nedenle hesabı güvende tutmak ve Twitter’ın güvenlik yönergelerine uymak önemlidir. Eğer Twitter hesabınız başka kişilerin eline geçmişse geri almak da bir o kadar zordur. Çünkü Twitter hesap güvenliğine son derece önem verir ve eğer hesap güvende tutulmamışsa bunda sorumluluk kabul etmez. Twitter’da yüksek ücretlerle hesap satma gibi yöntemlerde olduğundan bir hesap başkasına geçince geri almak daha zordur. Eğer hesabınızı kurtarmak istiyorsanız https://help.twitter.com/forms/signin formunu kullanabilirsiniz.

Instagram hesabınız da aynı şekilde çalındıysa, bu yazımıza göz atınız.

Umarız bu yazımız sizler için açıklayıcı olmuştur,

Sevgilerimizle,

Avatar photo
Crovu Blogger
Yazılar: 78

72 Yorum

 1. Merhaba iyi çalışmalar.Facebook adresim hacklendi olup başkasının elindedir kurtarabilme ihtimaliniz varmı?bütün yolları denedim videolar vs vs ama birtürlü sonuç alamadım yardımcı olursanız memnun olurum.

 2. Sayın yetkili her sorunun altına yazımızdaki adımları takip edebilirsiniz diye yazıyorsunuz ama yazınızdaki adımlar mailimizi ve telefon numaramızı kurtarıp kod alarak yeni şifre oluşturmamızı sağlamıyor. bu sorunlarımızı çözücek bi yazınız varsa onu paylaşırsanız çok sevinicez.Saygılarımla

 3. Kardeşim benim facebook hesabım çalındı. Eposta şifre ve çalınan kendi hesabını erişti. Hesabımı geri nasıl alabilirim ?
  Hepsini denedim olmuyor ki.
  Beni instagramdan takip eder misin ?
  Kullanıcı adım = hakanayyildiiz
  DM’den yardımcı olursan çok sevinirim.

 4. merhaba benim facebok hesabım çalındı ve bır ıstegram hesabına bahlatarak kapatıldı hesap kendi şahsi hesabım olmasına rahmen hiç bır şekılde alamıyorum lütfen bu konuda yardım edebilecek bırısı varsa

 5. Eyüp BİLBAY dan mesaj geldi. Telefon numaramı istedi. Verdim. Sora A101 den hediye çeklişi var dedi. Hediye istemiyorum dedim. Bu sefer işlemi iptal etmek için bir kod gelecek, kodu bana gönder iptal edeyim dedi. Kodu gönderdim. Hesabım böylece çalınmış oldu. Burdan çıkan sonuç şu; Yapay zeka çok aptal.

 6. dün gece facebook hesabım hacked di hesabıma erişim yapamıyorum çalan kişi yandex gmaili eklemişim lütfen yardım edin eski bilgilerimi biliyorum

 7. Hesabım çalındı oyun hesabım di 4 yılık emeğim giti kimlik yoluyom bana kod veriyor o kod şifre olarak giriliyor ama giriş kodu istiyor çift faktörlü kimlik koymuş ondan dolayı giriş kodu istiyor napabiliirim bana lütfen yardımcı olur musun ?

 8. Kolay gelsin.Benim Facebook hesabım çalındı fakat şifremi falan Hotmail üzerinden değiştirdim ama kendim de giriş yapamıyorum.ÇALAN adam telefon no sunu değiştirmiş ve giriş kodunu giremiyorum ama şifreyi falan değiştirdim
  Ayrıca ben bu telefondan daha önce girmeme rağmen benden kod istiyor yardımcı olun lütfen.

   • Merhaba arkadaşlar benim Facebook hesabım e-posta adresime erişim sağlanarak çalındı e-posta adresini kurtarabildim.Ama Facebook hesabım hacklendi bilgileri değiştirip hesabı güvene alınca kapatıldı.Hesap tamamen kapatıldığı gözüküyor niahi karar diye bu konuda yardımcı olabilir misiniz?Ne yapabilirim.Meta busines help ye başvuru yaptım ordan da bir cevap alamadım.

 9. Facebook hesabım toplumsal standart vs uymadığı İçin kapatıldı .itiraz ettim ama 4 gündür kapalı hiçbirşekilde erişemiyorum .onca senem gitti yardımcı olun

Bir Yorum Yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir