Birden Fazla Instagram Hesabında Aynı Anda Nasıl Paylaşım Yapılır?

Instagram yakın bir zamanda bize zaman kazandıracak yeni bir özellik yayınladığını açıkladı: aynı anda birden fazla hesapta paylaşım yapma imkanı! Instagrama çoklu hesapta paylaşım imkanı gelmesi özellikle de birden fazla marka sayfasını yöneten ajanslar, sosyal medya yöneticileri ve küçük işletmeciler için büyük bir yenilik oldu.

Instagram kurucu ortakları Kevin Systrom ve Mike Krieger’in yıllar süren direnmesine rağmen, Instagram’ın yerel bir “yeniden program” aracı üzerinde çalıştığı konusunda söylentiler ilk olarak geçen yıl ortaya çıkmaya başlamıştı. Çok yakın bir zamanda da Instagram, TechCrunch’a söylentileri doğruladı ve “çoğu zaman birden fazla hesapta paylaşım yapanlara daha iyi bir deneyim sunmak için bu özelliği kullandıklarını” belirtti.

Aynı Anda Birden Fazla Instagram Hesabında Paylaşım Nasıl Yaparsınız? - Crovu
Aynı Anda Birden Fazla Instagram Hesabında Paylaşım Nasıl Yaparsınız? – Crovu

Zaten aynı içerikleri instagram hesabı ile entegre olarak birden fazla hesapta (facebook, twitter, tumblr gibi) paylaşabilen kullanıcılar için bu yeni özellik ekstra kolaylık olacak gibi görünüyor. İşte Instagram’ın yeni çoklu paylaşım özelliği hakkında bilmeniz gereken her şey:

Aynı Anda Birden Çok Instagram Hesabında Nasıl Paylaşım Yapılır?

Birden fazla Instagram hesabına bir kerede post gönderme yeteneği önümüzdeki günlerde kullanıma açılacak şekilde ayarlandı – ancak, ne yazık ki, yalnızca şimdilik iOS kullanıcıları için geçerli olacak (bir kaç ay içerisinde Android’e de gelebilir)

  • Özelliğe eriştiğinizde, yeni bir gönderi paylaşmak üzere olduğu gibi “Diğer Hesaplara Gönder” seçeneğini de bulacaksınız. Resim yazısı ve etiketleri eklediğiniz ekranda görünür. Birden fazla profili “açık” olarak değiştirebileceksiniz. böylece , hazırladığınız gönderinin bu hesapların her biriyle paylaşılmasını sağlayacaksınız.
  • Unutulmaması gereken bir şey, gönderdiğiniz farklı hesapların gönderilerini değiştiremezsiniz. Fotoğraf veya video, resim yazısı ve etiketlerin tümü, “açık” konumuna getirdiğiniz her hesap için aynı olacaktır. Dolayısıyla, bu özelliği yalnızca benzer topluluklarla hesaplarla paylaşıyorsanız kullanmanızı öneririz.
  • Örneğin, seyahatle ilgili birkaç Instagram hesabını yönetirseniz, aynı anda birden fazla hesaba post göndermek zamandan tasarruf etmek için harika bir yol olabilir. Öte yandan, yönettiğiniz hesapların çok farklı toplulukları varsa, bu yeni özelliği kullanmak büyük olasılıkla sizin için uygun değildir.

Bu özelliği az miktarda kullanmanızı da öneririz. Birkaç benzer hesabı yönetseniz bile, her birine aynı fotoğrafı veya videoyu göndermek tembel ve yaratıcılık dışı olabilir. Farklı topluluklarınız için yeniden yapılandırılmış içeriği özelleştirmek, ister yeni bir resim ister yeni bir yazı eklemek veya farklı etiketler ile farklı filtreler kullanmak daha doğru bir hareket olabilir.

Instagram hesap ekleme nasıl yapılır?

Instagram’da birden fazla instagram hesabı yönetmek istiyorsanız bunu kullanıcı adı ve şifre girmek suretiyle ayarlardan hesap ekle diyerek kolaylıkla yapabilirsiniz. Bunu çoğunlukla sosyal medya yöneticileri marka sayfalarını yönetmek için kullanmaktadır. Tabi, fake hesaplar yaratarak stalkerlık yapmak için kullanan da binlerce insan olduğunu biliyoruz.

Sık sık karşılaşılan instagram hesap ekleme sorunu, hesaplar arasında sürekli geçiş yapmaktan, spam görünümü veren eylemlerde bulunmaktan ya da hesap ekleme sınırına gelmiş olmaktan kaynaklanır. Instagram’da yapabileceğiniz etkinliklerin her birinin bir sınırı yani limiti vardır. Bu instagram limitlerine ulaşıldığında limit aşılamaz. Mesela beğeni limitine geldiyseniz bir kaç gün beklemeniz ya da beğenilerinizi geri almanız gerekir. Bazen hesabınızı dondurup yeniden açmak da işe yarayabilir. Aksi taktirde engeliniz kalkana kadar beklemek zorundasınız.

Instagram 5ten fazla hesap ekleme özellikle de instagram 6. Hesap ekleme mümkün değildir. Hesap ekleme sınırını geçmiş olursunuz. Instagram sürekli kendini güncelleyen bir platform bu hesap ekleme sınırı şu anda bu şekilde kısa bir zaman içerisinde artabilir. Ikinci, üçüncü hesabı açtığınızda bu hesaplardan herhangi birinde yapılan spam hareketlerinin sizin asıl hesabınızı da etkileyeceğini unutmayın.

Instagram çoklu hesap sorunlarının başında bir hesapta alınan engelin diğer hesapları da etkilemesi. Ayrıca bir çok kullanıcımızdan bir hesaptan çıkış yaptığında diğerlerinden de otomatik olarak çıkış yaptığı, sonrasında yeniden giriş yapamadığı konusunda bilgiler gelmektedir. Instagram’da birden fazla hesap kullanımı mümkündür ve hiç sorunsuz bir şekilde idare edilebilir. Ancak siz hesabınızı spam durumuna düşürecek eylemler yapar, günde binlerce beğeni ve yorum yapar, binlerce kişiye takip isteği gönderirseniz hesabınız engellenir hatta kapatılabilir. Bu hesabınızda yaşadığınız olumsuz durum diğer asıl hesabınızı da etkileyebilir unutmayın.

Buna ek olarak, Crovu üzerinden Instagram hesabınız için etkileşim paketleri satın alabilirsiniz. Aşağıdaki link ile paketlerimize göz atın;

Umarız yazımız sizler için yararlı olmuştur.

Sevgilerimizle,

4 Yorum

Bir Yorum Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir