Instagram Resimleri Beğenemiyorum ? (Çözüm) 2020

Öncelikle bu hatayı almanızın 1 tane etken sebebi var. Bunları açıklayarak başlayalım ve çözümlerini de beraberinde sizlerle paylaşalım. Instagram’da gördüğünüz hiçbir resmi beğenemiyorsanız:

Hesabınız geçici bir engel almış!

Geçici engel demek, Instagram üzerinde göstermiş olduğunuz aktivitenin illegal olarak anlaşılması demektir. Buna örnek olarak, gün içinde 150’den fazla fotoğrafı beğenmek, 1 dakika içinde 10 ‘dan fazla fotoğrafı beğenmek veya 1 gün içinde 500’den fazla kişiyi takip etmek gibi örnekler verilebilir. Bu aktiviteler Instagram tarafından illegal olarak nitelendirilir ve hesabınıza uyarı amaçlı bir engel koyulur. Bu engel esnasında, kimseyi takip edemezsiniz, fotoğrafları beğenemezsiniz hatta kimseyi engelleyemezsiniz.

Geçici engeli nasıl kaldırabilirsiniz ?

Aslında bunu kaldırmak için sizin yapabileceğiniz tek şey; illegal aktivitelere devam etmemektir. Geçici engelin süresi, Instagram’ın da belirttiği üzere 24-48 saat aralığındadır ve kendiliğinden kalkar. Bu zaman diliminde lütfen yukarıda da saydığımız örneklerdeki gibi illegal aktivitelerden kaçının.

Tekrar engel almamak için ne yapmalıyım ?

  • 1 gün içinde 150 ‘den fazla fotoğrafı beğenmeyin.
  • 1 gün içinde 50 ‘den fazla fotoğraf paylaşmayın.
  • 1 gün içinde 500’den fazla kişiyi takip etmeyin.
  • 1 fotoğraf paylaşırken 5 ‘ten fazla hashtag kullanmayın.
  • 1 dakika içinde 10 ‘dan fazla fotoğrafı beğenmeyin.
  • 1 dakika içinde 20 ‘den fazla kişiyi takip etmeyin.

48 saati geçti fakat engeliniz kalkmadı mı ?

Instagram ‘ın belirtmiş olduğu 24-48 saatlik dilim standart bir aralık. Fakat, Instagram ‘ın kullanıcı sayısının artmasıyla beraber tabiki engel alanların sayısı da arttığı için tümünü incelemek bazen birkaç günü bulabiliyor. Şuna emin olun ki, eğer hesabınıza giriş yapabiliyorsanız ve sadece beğenme veya takip etme gibi özellikler kısıtlıysa bu kesinlikle geçici bir engeldir ve kısa süre içinde ortadan kalkacaktır. Kalıcı bir engel almamak adına, belirttiğimiz durumlara dikkat ediniz.

305 Yorum

  1. Benim hesabım gizli herkesi takip etmiyorum ve en son 1 hafta önce birini takip ettim ondan ziyade gönderile bile fazla beğenen birisi değilim 3 gün önce stori attım ve ben ihlal yedim sık sık kullanmadığım halde bu nasıl oluyor yukarıda belirttiğiniz hiç bir şeyi yapmadım şaka gibi

  2. Merhaba ben 10 gün önce engel yedim 01.01.2022 de engeliniz kalkacak uyarısı verdi ne beğeni ne kişi takip edebiliyorum. Bugün engelim hala kalkmadı. Şifremi değiştirdim. Hesaptan çıkış yapıp girdim hala düzelmedi. Yardımcı olur musunuz?

Bir Yorum Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir