Instagram Video Yükleme Sorunu [Çözüm]

Selamlar sevgiler sevgili Crovu blog okurları, bugün sizlere çok yoğun talep üzerine ” Instagram Video Yükleme Sorunu ” için çözüm sunacağız. Okuduğumuz ve gördüğümüz kadarıyla pek çok kişinin karşılaştığı bu sorun aslında o kadar da büyütülecek bir sorun değil ve çözümü basittir. Çözümden net olarak bahsetmeden önce soruna neyin sebep olduğunu detaylıca inceleyelim.

Instagram Video Yükleme Sorunu Neden Olur?

Bu sorunun en temel sebebi, yüklemeye çalıştığınız videonun formatı veya telefondaki uygulama belleğidir. Eğer, videoyu telefonunuzla çektiyseniz ve belirtilen maximum süreyi aşmıyor ise, sorunun sebebi Instagram’ın telefonunuzda kullandığı belleğin yetersizliğidir. Instagram’a sürekli fotoğraf yüklüyoruz, videolar yüklüyoruz hatta canlı yayın yapıp hikaye bile paylaşıyoruz. Sanıyoruz ki bu fotoğraflar videolar Instagram’a atılınca yer kaplamıyor. Hiç de öyle değil, Instagram’a yüklediğiniz tüm dokumanlar aslında Instagram’ın telefonda ayrılan belleğinde yer kaplıyor. Bu sebeptendir ki belli bir süre sonra telefonunuzun belleği tükenme seviyesine geldiğinde, Instagram’a video yüklemeniz engelleniyor. İşte bu durumda uygulayacağımız belli başlı çözümler olacaktır.

Instagram Video Yükleme Sorunu Çözümü

Videomuzun Instagram formatlarına uygun olduğundan emin olduktan sonra (videoyu telefondan siz çektiyseniz emin olmanıza gerek yok, format doğrudur) ve Instagram’ın videolar için belirlediği süreden aşağıda olduğuna eminsek, geriye tek suçlumuz telefon belleği kalacaktır. Bunun için, Android ve iPhone cihazlarda farklı yöntemler uygulanmakta dolayısıyla biz de farklı anlatacağız.

Instagram Video Yükleme Sorunu
Instagram Video Yükleme Sorunu

iPhone cihazlar için:

 • Telefonunuzda bellek kaplayan bazı dökümanları silin, fotoğraf, video veya kullanmadığınız uygulamalar olabilir.
 • Ardından, Ayarlar > Genel > Saklama Alanı/iCloud Kullanımı > Alanı Yönet > Instagram’ı seçin > Instagram’ı Sil seçeneğini seçin, ardından Instagram kapladığı belleğiyle beraber silinecek ve ardından Instagram’ı tekrar indirin.
 • Video yüklemeyi tekrar deneyin, sorun çözülecektir.

Android cihazlar için:

 • Sizler de telefonunuzda yer kaplayan uygulamaları veya fotoğrafları vb. temizlemeye çalışın.
 • Ardından, Ayarlar > Uygulamalar > Instagram > Depolama > Verileri Temizle seçeneğini seçin.
 • Sonrasında, Instagram’ı açın ve tekrar Video yüklemeyi deneyin, sorun düzelecektir.

Güncelleme! (Nisan):

Merhaba sevgili okurlarımız, yazımızı ilk yazdığımız günden bu yana, binlerce mail ve yorum aldık. Bu nedenle, yazımızı güncel tutmaya devam ediyoruz. Yukarıdaki yollardan hiçbiri sizin sorununuzu çözmediyse, bu adımları izleyin:

 • Instagram uygulamasını açın.
 • Instagram uygulaması içinde “Sorun Bildir” denen bir kısım var, buraya girin.
 • “Sorun Bildir” kısmına şunları yazın, “I’ve tried all of the ways to upload video to my Instagram, but nothing solved my problem. Please help.
 • Sonrasında yazdığınız yazıyı Instagram’a iletin. Sorun 24 saat içinde çözülecektir.

Umarız çözüm önerilerimiz işinize yarayacaktır, bir başka blog yazımızda görüşmek dileğiyle efendim esen kalın.

Saygılarımızla,

192 Yorum

 1. Merhabalar ben de video ve çoklu fotoğraf atamıyorum ama reels ve igtv videoları atabiliyorum sorunu farklı bir hasapta da yaşıyorum videoyu seçip sağ üstteki mavi oka basıyorum efekt yerine geçiyor sonra tekrar sağ üstteki mavi oka basıyorum ama basılmıyor dediğiniz her yolu denedim olmadı acil yardım edebilir misiniz?

 2. Fotoğraf yüklerken bir sorun yok ama vidoe yüklerden tüm hesaplarda aynı hatayı alıyorum.
  “Bir sorun oluştu. Lütfen daha sonra tekrar dene.”
  Instagramı komple silip tekrar yükledim ama olmadı.

 3. YARDIM !!!!!
  telefonum 6s Plus telefonumda instagram reels ve normal video paylaşamıyorum bi hata oluştu lütfen daha sonra tekrar dene diyor başka cihazlarda sorun olmuyor ama benim telefonumda oluyor herşey güncel lütfen yardım

 4. Orjinal hesabımda video yükleniyor fakat diğer hesabımda %50de kalıyor çok sikildik artık bu durumdan lütfen yardımcı olabilir misiniz?

 5. Ayni sorun bende de varya dün video attım yemek sayfama yüklenirken biranda durdu ve dahada yuklenmiyor dedikleriniz yaptım ama hayla aynı beni sürekli atıyor ınsta dan diyer hesaplarima da giriş yapamıyorum telim samsung a10 nolur yardımcı olun.

 6. İnstagram da story olarak galerimde olan videolardan paylaşmak istiyorum resimler çıkıyo videolar çıkıyo ama ne açabiliyorum nede paylaşabiliyorum hesaptan dolayıdır diye hesabımı sildim yeni hesap açtım gene aynı sorun ACİLL YARDIM EDERMİSİNİZ…

 7. Selam cihazım mi9t bu sorunu yaklaşık 3 aydır yaşamaya başladım müzik sayfam var hikayeye 45 saniyelik videolar atardim ne olduysa artık 45 saniyelik videolarin ilk 15 saniyelik bölümünü yüklüyor geri kalan 30 saniyeyi tekrar deneyiniz de kaliyor yüklemiyor teli fabrika ayarlarına geri döndürdüm ön bellek falan temizledim gene aynı sorun Google iphon satılsın diye insanları biktiracak bilerek hatalar veriyor gibime gelmeye başladı 1 sene önce Instagram dan android cihazlarda hikayeye video atarken netti şimdi iPhone hariç çok kötü videolar yüklüyor cihazlar

 8. Merhaba benim hikayeme attığım videolar aylardır kendi kendine kırpıyor. İlk story kadar yani 15 saniyelik kısımı yayınlıyor devamı diğer storylerde devam etmiyor. Bunun için ne yapabilirim???

 9. Merhaba ya ben büyük İnstagram. sayfası yönetiyorum telim iPhone 6 ve bu telde 4 hesabım var 3 hesapta paylaşım yapabiliyorum ama müzik sayfamda nedense paylaşım yapamıyorum video paylaşım yapıyorum anında kaldırılıyor 2 kere 1 hafta yaşadım bu sorunu hiç paylaşım yapamadım direk kaldırıldı şimdi yine aynısı oldu nedense 3 paylaşım yaptıktan sonra 1 hafta Arttık paylaşım yapamıyorsun hemen kaldırılıyor lütfen bu sorunun ne olduğunu bana söylermisiniz

 10. Yanlizca bitane hesabimda sıkıntı var diğerleri ıyi tl değiştim belki tlfdan kaynaklanıyor diye ama yok neden tek bu hesapta paylaşım yaptigimda hemen tekrar siliniyir😔

Bir Yorum Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir