Instagram’da Çoklu Fotoğraf Paylaşamıyorum [Çözüm]

Tekrar merhabalar sevgili Crovu Blog okurları, bugünkü yazımızda bizlere sıkça gelen bir şikayeti ele alacağız. Çoğu kişiden gelen bir problem olan “Instagram’da Çoklu Fotoğraf Paylaşma Sorunu” hakkında açıklayıcı yazımızla beraber çözümler sunacağız. Teknik detaylara geçmeden önce hep olduğu gibi önce sorunun nedenlerini inceleyelim.

Instagram’da Çoklu Fotoğraf Paylaşma Sorunu Neden Olur?

Hepinizin bildiği üzere Instagram sürekli gelişmekte ve kendini yenilemekte olan bir platform. Bu bağlamda geçtiğimiz ayda tanıtılan çoklu fotoğraf paylaşma özelliği pek çok kullanıcı tarafından sevildi ve hali hazırda kullanılmakta. Fakat bazı hesaplarda çoklu fotoğraf paylaşma özelliğini kullanmaya yarayan simge (buton) gözükmüyor. Problemin başlıca temelini de bu durum oluşturmakta. Bu sorunun nedeni, Instagram’ın güncellemelerinin tüm cihazlarda ve hesaplarda aynı anda aktif olmaması. Bunun da asıl temeli, Instagram bir güncellemeyi tam tamıyla yayınlamadan önce test olarak ilk önce bazı hesaplara kullanıma açar, bu hesaplar son marka model cihazlara sahip hesaplar veya Instagram’ı aktif olarak kullanan hesaplar olabilir.

Instagram'da Çoklu Fotoğraf Paylaşamıyorum
Instagram’da Çoklu Fotoğraf Paylaşamıyorum

Sorunun Çözümü Nedir?

Öncelikle yukarıda anlattığımız detaylar da göz önünde bulundurulduğunda, sorunun kaynağı kesinlikle siz veya cihazınız değil. Instagram’ın son versiyonda olup olmaması ile de alakalı bir problem değil. Problem tamamen Instagram’ın güncellemelerini belli zaman boyunca sadece belli hesaplar için yayınlamasıdır. Bu durumda güncellemenin sizin hesabınıza ne zaman yansıyacağı net değildir. Fakat, Instagram’ın önceki güncellemelerini düşündüğümüzde, genellikle 6-7 ay içinde güncellemeler tüm hesaplara yansır pozisyona gelmektedir. Bu süreçte lütfen, hesabınızı silip tekrar aktif etmek, dondurmak tekrar açmak, telefona format atmak gibi gereksiz uygulamalardan kaçının. Bu durumun tek çözümü, güncellemenin Instagram tarafından hesabınıza tanımlanması. Bunun için bir süre beklemeniz gerekecektir. Konu ile alakalı Instagram’ın sunduğu herhangi bir gelişme olursa konumuzu da bu doğrultuda güncelleyeceğiz takipte kalın.

Sonuç olarak, Instagram’da çoklu fotoğraf paylaşma özelliği ne yazık ki şuan tüm Instagram hesaplarında kullanılabilir durumda değildir, bu yüzden bu özellik henüz sizin hesabınızda aktif değilse kısa bir müddet daha beklemeniz gerekecektir.

Umarız yazımız işinize yaramıştır.

Sevgiyle kalın.

CROVU BLOG – 2017

2 Yorum

  1. Bu özellik bende vardı ama şu anda kullanamıyorum . İnstagram sadece 1 gönderiye izin veriyor ,fotoğrafları seçebiliyorum ama paylaşmıyor. Önceden kullanabiliyorken şimdi neden olmuyor ?

  2. Teşekkür ederim:) Billgilendirme için umarım en kısa zamana sorun düzelir. İyi bir gün günler başarılar diliyorum herkese!. 🙏🌹

Bir Yorum Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir