Whatsapp Mesajlarını Okuduğunuzu Belli Etmeyin

Whatsapp mesajları içerisinde yer alan sohbetlerde gelen gönderileri çok fazla okumak isteyebilir ancak görüldü ve okundu ibaresinden kurtulmak isteyebilirsiniz. Eğer platform ayarları içerisinden okundu ibaresini kaldırmadıysanız ve kaldırmak istemiyorsanız birçok kullanıcının son dönemlerde tercih ettiği bu yöntemi tercih edebilirsiniz. Özellikle gençler arasında hızlı bir yaygınlık gösteren okundu ibaresinden kurtularak mesajları okuma özelliği ise birçok avantajı beraberinde getirmiş durumda.

Okundu Bildirimini Engelleme

Eğer whatsapp içerisinde yer alan mesajlarınızda okundu bildiriminin karşı tarafa gitmesini istemiyor ancak gelen mesajı da oldukça merak ediyorsanız şu adımları izleyerek kullanıcıların gönderdikleri mesajları direk olarak whatsappa girerek okuyabilirsiniz;

  • İlk olarak whatsapp üzerinden gelen mesajı telefon ekranınız üzerinden gördünüz. Bu alanda direk olarak iletildi ibaresi karşı tarafta yer alan kullanıcıya iletildi.
  • Mesajı görmeniz ya da kişi ismini görmeniz ile birlikte akıllı cihazınızı direk uçak moduna alabilirsiniz. Uçak moduna alınan cihazın operatör ve internet ile bağlantısı kesilir. Bu nedenle whatsapp içerisinden hem siz bir şey gönderemezsiniz hem de bu modayken gönderilenler size gelmez.
  • Uçak moduna aldıktan sonra whatsapp uygulaması içerisine girebilirsiniz. Gelen mesajı gönderen kişinin sohbet sayfasından istediğiniz süre zarfı içerisinde detaylı olarak okuyabilirsiniz. Aynı zamanda bu alanda kullanım yaptığınız süre içerisinde çevrimiçi de gözükmezsiniz.
  • Bütün mesajları ve merak ettiklerinizi okuduktan sonra platform içerisinden çıkış yapabilirsiniz.
  • Mesaj ana ekran üzerinden gidecek ya da cihaz özelliğine göre kalacaktır. Bu anlamda okundu bildirisinin karşı tarafa gitmesini istediğiniz zaman uygulama içerisine girerek sohbet sayfasını direk olarak açabilirsiniz.

Çevrimdışı Gözükerek Sohbet Okuma

Whatsapp içerisinde bir kullanıcı ile olan görüşmelerini tekrar okumak isteyebilir ancak çevrimiçi gözükmek istemeyebilirsiniz. Aynı zamanda siz bu konuşmaları okurken direk olarak gönderilenlerde iletildi ve okundu ibaresi yer alır. Yani sizin sohbet ekranı içerisinde kullanım yaptığınız anlaşılabilir. Whatsapp kullanımlarında böyle bir durumun oluşmasını da engelleyebilirsiniz. Bunun için yine uçak modu uygulaması üzerinden whatsapp platformu içerisine girebilir ve istediğiniz sohbet alanlarında yer alan konuşmaları direk olarak okuyabilirsiniz. Bu nedenle kullanımlarınızda yapacağınız çevrimdışı özellik kullanımlarının oldukça etkili olduğunu söyleyebiliriz.

Crovu Blog

Uçak Modu Whatsapp Kurtarıcısı

Son dönemler içerisinde uygulamalarda yer alan özelliklerin pratik ve farklı kullanımları daha fazla dikkat çekmeye başlamış durumda. En çok dikkat çekenler arasında ise şuan için uçak modu kullanımları ile whatsapp yer alıyor. Bu alandan kullanımlar çevrimdışı ve okundu iletisi olmadan yapılmak istendiği zaman akıllı cihazlar uçak moduna alınarak operatör ve internet ile bağlantısı kesilebilir. Bu nedenle kullanıcılar için uçak modu özelliğinin şimdiden kurtarıcı olduğunu söylemek mümkün. Hem yeni başlayanlar için hem de bu alanda senelerdir kullanım yapanlar için bu pratikliği söyleyebiliriz. Aynı zamanda whatsapp içerisinden kullanıcılar istediklerinde okundu bilgisini kapatabilirler.

Whatsapp Okundu İletisi Kapatılabilir

Sosyal medya uygulaması olan Whatsapp içerisinde yer alna kullanımlarda okundu bilgisinin direk olarak kapatılabileceğini de söyleyebiliriz. Kullanıcıların büyük bir bölümü whatsapp üzerinden kullanımlarında okundu ve son görülme durumlarından rahatsız. Yapılan her kullanımlarda kullanıcıları haberdar etmeyi amaçlayan bu uygulama ile birlikte kullanımlarınızda whatsapp uygulamasının ayarlarını direk olarak kullanabilirsiniz. Bu ayarlar ile birlikte platform özelliklerini daha detaylı olarak kullanabileceğinizi de söyleyebiliriz. Kullanıcıların whatsapp platformu içerisinden yaptıkları kullanımların etkili hale getirilmesi için ayarlar sekmesi uygulamanın içerisinde en alt bölümde yer alıyor. Bu alandan incelemelerinizi rahat bir şekilde fayda sağlamak üzerine yapabilirsiniz.

Bir Yorum Yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir