Instagram Politika Limitleri [2020 – Sürekli Güncel]

Instagram Politika Limitleri – Genel Bilgilendirmeler [CROVU]

Geçtiğimiz senenin başlarında yapılan açıklamaya göre İnstagram kullanıcı sayısı dünya çapında 700 milyona ulaştı. Bu kullanıcı sayısının ne kadarının tekil ve gerçek olduğunu tabi ki bilemiyoruz. Günlük instagram kullanıcı sayısı ise 400 milyon civarı olarak açıklanıyor. Instagram limitleri 2018 yılında da zorlayacak gibi görünüyor. Dünya çapında yaygınlaşan mobil kullanımı, telefon uygulamalarının kullanıcı sayısını daha da fazla artırmasını sağlıyor. Uzmanların tahminlerine göre 2024 yılında internet kullanımının ve hatta satın alımların %80 i mobil telefon ya da tablet gibi cihazlardan gerçekleşecek.

Dünya çapında instagram sınırları zorlayan bir uygulama olduğu gibi ülkemizde de oldukça fazla kullanıcısı olan bir sosyal platformdur. İnstagram, 2012 yılında facebook tarafından 1 milyon dolara satın alınmıştı. 1 milyon dolar o zaman için çok ciddi bir rakamdı. Ancak günümüzde Instagram’ın piyasa değeri 2018 yılında milyar dolarlar ile ölçülüyor. Bundan bir kaç sene önce 35-40 milyar dolar civarında konuşulan piyasa değeri şimdi çok daha fazla. Türkiyede her gün 40 milyondan fazla iki Instagram’a giriyor. (bu sayı her an yükselmeye devam ediyor)

Instagram Politika Limitleri - 2018
Instagram Politika Limitleri – 2018

Instagram hashtag sınırı nedir?

Instagram hashtag limiti günümüz itibari ile otuz olarak belirlenmiştir. Otuzdan fazla hashtag girdiğiniz zaman içeriğinizi post edebilirsiniz. Ancak post ettikten sonra baktığınızda içeriğin altında hiç bir açıklama göremezsiniz. Takipçilerinizi sıkmamak, spam muamelesi görmemek için instagram hashtag sınırı otuz olsa bile siz bundan daha az etiket kullanmaya özen gösterin. Çok kullanılan popüler hashtagleri kullanarak daha az ancak daha efektif hashtag kullanmış olursunuz.

Instagram yorum sınırlama nasıl yapılır?

Instagram kendini geliştirdikçe kişiselleştirilmiş uygulamarı ile öne çıkıyor. Uygulama ilk çıktığından bu yana tüm içeriklerin yorumlara açılması ve tamamen yorumlara kapatılması seçenekleri olduğunu biliyoruz. Bu yorumları görmemek için hepsini engelleyebilir veya hepsini silebiliyordunuz. Ancak instagram yorum sınırlama özelliği yoktu, bunun için daha çok yorum için bir limit yoktu diyebiliriz. Instagram yeni çıkan özelliği ile artık kullanıcı yorumlarını da sınırlayabiliyor, gruplayabiliyor veya filtreleyebiliyor. İnstagramın bu yeni özelliği sayesinde içeriklerinize yapılan yorumları iyi kötü, olumlu olumsuz olarak gruplayabileceksiniz.

Instagramın bu özelliği, markalar ve ürün satışı yapan siteler açısından çok kullanışlı olacaktır. Markalar, satış yapan herkes ürün hakkında yapılan yorumları tek tek okumak yerine çok daha kolay bir şekilde filtreleyerek kullanabilecektir. İnstagram yorum filtremele özelliği ve nasıl kullanıldığı hakkında daha fazla bilgiyi İnstagram yorum filtreleme özelliği nasıl kullanılır? Yazımızdan alabilirsiniz.

Instagram takip sınırı nedir, instagram takip sınırı nasıl kaldırılır?

Mobil uygulamalarda kullanıcıların spam yapmamasını sağlamak için bazı limitler getirilmiştir. Bu limitler hem kullanıcıları spamdan korumak hem de uygulamanın kullanıcı kalitesini dengede tutmak için yapılır. Instagram limitleri nelerdir diye baktığımızda ilk limitlerden bir tanesi kullanıcı takip sınırıdır. İnstagram takip sınırı 7500 kişidir. Bir gün içerisinde 7500 kişiden fazla kişiye takip isteği gönderemezsiniz. Zaten normal şartlar altında bu instagram takip limiti oldukça makul görünüyor, spam olmadıktan sonra saatte 160 kişiden fazlasını eklemek ya da takip etmeye başlamak hiç de kolay değil.

Instagram takip sınırı nasıl kaldırılır sorusuna cevap olarak diyebiliriz ki, eğer günlük instagram takip limitini aştıysanız, eklediğiniz kişilerin bir kısmını unfollow ederek yeniden başkalarını follow edebilir hale gelirsiniz. Aksi taktirde spam muamelesi göreceksiniz. Instagram hesabınızı geçici olarak durduracaktır. 24 saat içinde yeniden birilerini follow edebilr hale geleceksiniz.

Instagram dm limiti nedir?

Instagram mesaj limiti mesajın içerisinde ne olduğuna göre değişebilir. Günde 35-50 arasında mesajları instagram direct mesaj limitine takılmadan atabilirsiniz. Ayrıca instagram mesaj gönderme sınırı gönderdiğiniz kişiye göre de değişebilir.

Kapalı hesaplara direk mesaj atabilir miyim?

Instagramda açık ya da kapalı tüm hesaplara direct message atabilirsiniz. Kapalı hesapları takip ediyor olmanıza gerek yok.

Instagram’da paylaşım limiti nedir?

Instagramda paylaşım sınırı yoktur. İstediğiniz kadar fotoğraf, video paylaşabilirsiniz. Sadece toplu fotoğraf ve video paylaşımlarında sınır vardır. Instagram video sınırı 60 sndir. Bunun üzerindeki videoları sayfanızda paylaşamazsınız. Instagram toplu fotoğraf paylaşma sınırı ise ondur. Aynı anda 10 taneden fazla fotoğraf ya da videoyu hesabınızda paylaşamazsınız. En azından şimdilik bu şekilde, belki yakında değişir.

Umarız Instagram Politika Limitleri hakkındaki bu yazımızı beğenmişsinizdir.

200 Yorum

 1. Yeni instgram açtım ama istek gönderdim çevreme ama daha 100 kişi olmadan sınır konuluyo nasıl eklicem çevremi

 2. İnstagramda kendi hesabımızdan başkasının hedabındaki yorumlarda olan inasanlara dm mesaj gönderirsek blok olurmuyuz?

 3. kendi profilimden takipciler kısmına bastığımda unable to fetch followers hatasi aliyorum ve göremiyorum sebebi ve cozumu ne olabilir

 4. Merhaba,

  Aynı mail adresimde iki tane instagram hesabım vardı diğerinde bir sürü kişiyi takip ettim bu hesabıma engel vermesi gerekirken kendi kişisel hesabımda bir fotoğraf begendim ve begeni engeli verdi 1-2 dakika içinde hesabımdan da attı beni
  instagramıma asla giremiyorum şifremide değştirdim diğer hesabımın mail adreside değiştirdim
  hesabıma giremedigim için sorun bildir kısmına da erişemiyorum. instagrama mail attım ama asla dönmüyor
  10 gün oldu tamamen kapatılmış olabilir mi, kapatılsa ismim arama kısmında çıkmazdı ama kullanıcı adımla arattığımda çıkıyor

 5. Merhaba ben instagramdaki bana atılan takip isteklerini bekletiyorum artık 1000 kişiyi geçti bunun bi sınırı varmı?

 6. 1 saat içinde çok beğeni yaptımdan dolayı engel aldım ve yaklaşık 1 hafta beğeni ve kimseyi takip edemiyeceğim yasağım var, 1 saatte kaç beğeni tapılmalı? Ve 1 saat içinde kaş kişiyi çıkara bilirim?

 7. Merhaba,
  İnstagramda yeni girişimim için profesyonel hesap açtım. Gönderi paylaşmada sınır yok demişsiniz, bu bilgi yeni ve profesyonel hesaplar için de geçerli midir?
  Ayrıca gönderi limiti yoksa istediğim kadar foto paylaşıp , hepsine sınırlı sayıda (3-4) hastag koyabilir miyim? Yani algoritması bir gönderi üzerinden mi değerlendiriyor? yoksa farklı gönderiler olsa da bir hastag limiti var mdır? (örneğin; bir gönderiye max 3 hastag koyup, aynı gün içinde 10 gönderiye de max 3 hastag koyabilir miyim? )
  Teşekkürler.

 8. Merhaba benim hesabım 4 5 gün önce engel yedi ve daha geçmedi beyeni yorum takip gibi şeyleri yapamıyorum nasıl geçer veya ne kadar daha böyle devam eder

 9. 110.000 kusur bir hesabım var unfollow yapmam gerek 5.000 civarı takip ettiğim kişi var bu sorunu çözemedim ansayfadan denk geldicek takipten çıkıyorum beni takip etmeyenleri bir çözüm arıyorum

 10. İşletme hesabımda takip etmeyen takipçileri çıkarmak istiyorum yalnız 10 kişiden fazla çıkaramıyorum sürekli bir kısıtlama meydana geliyor bunu nasıl düzeltebilirim

 11. Merhaba instegramda gün içiresinde kaç kişi takipten çıkabiliriz ? 2haftadır hesabım askıya alınıyor aşırı fazla çıkartınca takipçi sınırı nedir acaba ona göre dururum çıkartmam

 12. ınstagram kişisel hesaba geçiş yapmıştım ama şimdi tekrar işletme hesabına geçemiyorum. İşletme sayısında sınıra ulaştınız diyor ne yapabilirim lütfen yardım edin

Bir Yorum Yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir